Teva Shiraz

Opis

Kraj
Izrael
Kolor / Rodzaj
Czerwone
Smak
Wytrawne
Styl
Czerwone mocne i pikantne
Szczep
100% Shiraz
Beczka
tak
Temperatura podawania
18-20°C
Zawartość alkoholu
13,5%
Potencjał starzenia
6 lat

Winiarnia Binyamina została założona w 1952 roku przez Josepha Zeltzera. Wyemigrował do Izraela z Węgier, przepojony pasją dalszego bycia winiarzem, tak jak w kraju urodzenia. Zeltzer założył swoją pierwszą winnicę w środku urokliwej wioski Binyamina, która, jak głosi historia nazwę zyskała od nazwiska słynnego Barona Benjamina de Rothschild,który tam właśnie w 1925 roku założył fabrykę perfum.

Zelter zabudowania pofabryczne wykorzystał do stworzenia swojej winnicy. Winnica Zeltzer początkowo specjalizowała się w winach słodkich, prostych winach stołowych i likierach i była produkowana z winogron pochodzących wyłącznie z winnic w regionie Binyamina. W tym czasie wszyscy winiarze musieli pracować za pośrednictwem spółdzielni winiarskiej Carmel Mizrachi. David Ben Gurion, pierwszy premier Izraela, osobiście interweniował w imieniu Zeltzera, aby uchwalić prawo zezwalające Zeltzerowi na otrzymywanie niewielkiej ilości winogron do niezależnej produkcji wina. Winiarnia zasłynęła głównie z wysokiej jakości likierów i brandy produkowanych pod marką Hard Nut Liqueur.

Z biegiem czasu winnica przeszła szereg przekształceń i stała się jedną z największych w Izraelu, wyszła szeroko poza zasięg miejscowości Binyamina, wytwarza wina od Wzgórz Golan i Górnej Galilei, w tym Kerem Ben Zimra, Alma, Dolina Kadesz, po Dolną Galileę na górze. Region Tabor, Wzgórza Judejskie, Karmei Yoseph i na południu Izraela.

TEVA Shiraz to wino o intensywnie rubinowym kolorze. Wyczuwalne aromaty wanilli z nutami czekolady. Na podniebieniu owocowe, lekko pikantne z nutami suszonych owoców.

Cechy


Barwa: Intensywnie rubinowy

Aromat: Wanilia z nutami czekolady

Smak: Owocowe, lekko pikantne z nutami suszonych owoców.

Foodpairing


sałatki z kaczką, jagnięciną, wołowiną, dziczyzną, bażantem

za mocne do ryb i owoców morza

kremowe sosy na bazie śmietany jak carbonara, sosy z dodatkiem serów pleśniowych, parmezanu

grillowane, pieczone, BBQ, zapiekana dziczyzna, kaczka, bażant, wołowina, jagnięcina

czarny pieprz, szczypiorek, czosnek, mięta, rozmaryn, gałka muszkatołowa, tymianek

delikatne dania kuchni meksykańskiej czy indyjskiej

brie, camembert, chaume, edam, leicester, parmezan